Adunare generala extraordinara Duminică, 18 Martie, la finalul programului de dimineaţă & Lucrarea de modificare a Satutului Bisericii

March 11, 2018 by
Filed under Arhiva Anunturi

Duminică, 18 Martie este data limită până la care toti membrii bisericii sunt invitati să vină cu propuneri concrete, punctuale în care să se precizeze ce articole din Statut se vor modificate şi în ce fel.

Duminică, 18 Martie, la finalul programului de dimineaţă va avea loc o Adunare Generală extraordinară cu tema Ordinea, Disciplina şi bunul mers al Bisericii.

Până la data de Duminică, 22 Aprilie se vor finaliza modificările la Statut de către Comitetul fomat din cele 7 persoane care a fost desemnate prin votul Adunării Generale din 11 Februarie.

Until Sunday, March 18th all church members are invited to propose specific changes to our Church Statute.

Sunday, March 18th  will be a Special General Assembly at the end of morning service regarding order, discipline and well-being of the Church.

Until Sunday, April 22th all changes to our Church Statute will be finalize by the 7 person Comity voted by General Assembly on February 11th.

Speak Your Mind

Tell us what you're thinking...
and oh, if you want a pic to show with your comment, go get a gravatar!