Trecerea la Domnul a sorei Mariana (Manana) Teodoroiu

August 20, 2013 by
Filed under Anunturi, Arhiva Anunturi

Cu adâncă durere, Biserica Baptistă Română din Nashville TN anunţă trecerea la Domnul a sorei Mariana (Manana) Teodoroiu, o femeie blândă, curajoasă şi bună, gata de jertfă şi sacrificiu pentru Domnul Isus şi semenii ei.

În aceste momente grele ale despărţirii, dorim ca mângâierea Mântuitorului nostru iubit să copleşească inimile familiilor îndoliate (Teodoroiu şi Leşeanu) şi a bisericii din care a făcut parte sora Manana.

În speranţa revederii pe tărâmul veşniciei, ne punem toată încrederea în cuvintele Domnului Isus:

„Să nu vi se tulbure inima. Aveţi credinţă în Dumnezeu şi aveţi credinţă în Mine. În casa Tatălui Meu sunt multe locaşuri. Dacă n-ar fi aşa v-aş fi spus. Eu mă duc să vă pregătesc un loc. Şi după ce Mă voi duce şi vă voi pregăti un loc, Mă voi întoarce şi vă voi lua cu Mine, ca acolo unde sunt Eu să fiţi şi voi.”       Ioan 14: 1-3

Domnul să mângâie, să binecuvinteze şi să intărească familia îndoliată.

Timotei Miu

Biserica Baptista Romana Nashville TN

Speak Your Mind

Tell us what you're thinking...
and oh, if you want a pic to show with your comment, go get a gravatar!